یاد ایام جوانی بادا بادا مبارک بادا !!!!!

اصولا دوران دبستان جز توسری خورون ترین دوران زندگی آدمه ! بعدش هم دوره ی اکسترنی ! آدم هوس می کنه سطل آشغال باشه ولی اکسترن نباشه !!!! به قول یکی : ایت الاسان اکسترن المیه سن !! ( اونایی که ترکی بلدن به اونایی که بلد نیستن بگن !!! ) خب خیلیا از این نعمت اکسترنی محروم بودن !!! ولی دبستان ... ! یادمه کلاس 4 ام بودیم که معلم پرورشیمون اومد و گفت یه گروه سرود برای مسابقات استان می خوایم ! خوشبختانه به سبب شاگرد اول بودن انتخاب شدم ! در حالیکه هیچ سررشته ی هنری تا اون زمان در من پدید نیومده بود !!! ما با یه آهنگی تمرین کرده بودیم و دقیقا 2 ساعت مونده به مسابقه یه آقایی رو آوردن و کلی کلاس گذاشتن که ما موسیقی مون رو خودمون میزنیم !!! این آقا برای تمرین آخر شروع کردن به زدن ! در حالیکه ما همه هاج و واج مونده بودیم ! کاشف به عمل اومد که برای بالا رفتن کلاس کار ! به کل آهنگ رو هم عوض کردن !!! ما هم که همگی شوت ! خلاصه قرار شد برای جلوگیری از گند کاری یه نفر چشمش به آقای نوازنده که پشت همه بود باشه و وقتی اون سر تکون داد فرد مذکور شروع به خوندن کنه و ما هم با اون بخونیم ! ضمن اینکه معلم گفته بود همه جلو رو نگاه کنن و عقب برنگردن به جز اون یه نفر !

خلاصه ما با اعتماد به نفس بچگانه ای که داشتیم رفتیم بالای سن و .... ! چشمتون روز بد نبینه ! هیچ کس تاخیر ایمپالس ها رو محاسبه نکرده بود ! شما محاسبه کنید فواصلی رو که نفر اول سری تکون بده نفر دوم ببینه و شروع به خوندن کنه و نفر سوم ( جمع ! ) شروع به خوندن کنن ! نتیجه آش شعله قلمکاری شد که حتی روز اول تمرینمون بهم نزده بودیم ! و افتخاری که نصیب مدرسه مون و ما شد فحش هایی بود که تو راه بازگشت به مدرسه از جانب خانم مزرعتی با لحن ملایمی سوی ما روانه شد !!!!

منکه تو عالم بچگی تا یه مدت بدفرم خودمو گناهکار می دونستم ! منتها الان که فکر میکنم میبینم مگه ما چند سالمون بود ؟! یه سری 10 ساله و یه سری 9 ساله ! خداییش نت ارکستر سمفونی تهران رو هم که دو ساعت مونده به اجرا 180 درجه عوض کنن کار میلنگه چه برسه به ما جوجه مدرسه ای ها !!!!

/ 3 نظر / 44 بازدید
ريحان

اخی! عوضش هیچ جا روت نميشه اينو جز سوابق کاريت درج کنی! (... از بچگی تو گروه سرود مدرسه فعال بودم...!)

دندانپزشک کاذب

من نفهمیدم ربط این ماجرای ایمپالس به دوره کسترنی و انترنی شما چی بود؟