برای بنده جای بسی سوال هست که چرا از همان ابتدا که انسان دار فانی را وداع میگوید و به اصطلاح عطایش را به لقایش میبخشد اصرار بر این است که بچپانندش داخل جاهای تنگ و تاریک ؟

و سوال دوم این است که با این کاری که ما میکنیم اگر خدای ناکرده یارو زنده شود و وقتی بلند میشود کله اش میخورد به سقف آن مکان تنگ آیا جا دارد که بزند یاور ما را استاد کند یا نه ؟

...........................................................

اتفاق افتاده که عرض میکنم وگرنه مرده آزار نیستم که !

عرضم به حضورتان که در یک روز بهاری یا شایدم تابستانی ... زمستانی ... هر چه ... بگذریم ... یک دستگاه ماشین مرده بری ! آمد داخل درمانگاه ما و بنده رفتم که گواهی بدهم که آقا مرده اند . اولین باری نبود که ما را میچپاندند داخل آن ماشین ولی قطعا اولین باری بود که نزدیک به ده نفر از نزدیکان مرحوم با علاقه کله شان را چپانده بودند داخل ماشین مرده کشی و تماشا خانه ای دایر کرده بودند بس دوست داشتنی !!!!

 به صورت از وسط تا شده یه همراه ملزومات وارد محل ارتکاب جرم شدم و سعی داشتم از زیر نگاههای تماشاچیان محترم هر چه سریعتر خلاص شوم اما ...

خدا لعنت کند سازنده ی این گیره های سر را که گرچه مو را خوب نگه میدارد اما ...

آمدیم قلب مرحوم را هم سمعی کرده باشیم که هنگام برداشتن استتوسکوپ از دور گردنمان گیر کرد به گیره ی سرمان و دقایقی بعد فقط من بودم و مرحوم و مقنعه ای که به همراه استتوسکوپ پهن زمین بود و 10-20 نفر تماشاچی !!!

........................................................

و قطعا این بهترین خاطره ی همراهان مرحوم بود که در طی آن چند روز عزاداری سینه به سینه در مسجد نقل میشدی و گریه ها میشدی و نعره ها میزدندی !!!

الفاتحه .

 

/ 9 نظر / 29 بازدید
شازده

سلام ....خسته نباشي...وبلاگ خوبي داري....از نوع نوشتنت هم خوشم اومد....خيلي باحال بود

زبل خان

سلام دکتر جان خودت وناراحت نکن حالم بهم میخوره از این ادمای چشم چرون ولی اخه تو اونجا چیکار میکردی؟ بازم بقول خودت اخرای طرح=بی خییییییییییییال موندم من که تازه ترم 2 رو پاس کردم و انقده بیخیالم اخرش چی میشم؟ شاید گودزیلا!

واقعا نترسیدی من اگه مرده رو از دور ببینم بازم میترسم در ضمن تو درمانگاهتون پزشک مرد نبود که اون بره تو آمبولانس

yugi

خانوم دکتر دوباره اومدم مزاحمتون بشم ویه بار دیگه خواهش کنم که منو راهنمایی کنید به یه نفر دیگه گفته بودین یه جوری درس بخون که مستقیم بری رزیدنتی میخوام که بیشتر توضیح بدین با تشکر[گل]

انترن سابق

برا منم یه همچی اتفاقی افتاد ولی با یه فرد زنده ! داشتم یه مریض سکته قلبی را معاینه میکردم که یهویی طرف خرخرم رو گرفت !و داشت خفم میکرد !.در حالت خلسه بودیم که همراه مریض رسید و با یه حرکت اکروبات ! منو نجات داد .

آقای نیمه شب

توی شهرداری یک راننده جدید گذاشته اند برایم که 20 و اندی سال راننده ی مرده های بهشت زهرا بوده !! فکرش را بکنید هر روز از آن سالها داستانی دارد که تعریف کند ! :))

زهرا

لاله خانم هم قلم قشنگی داری و هم خیلی بانمکی