جوجه رزیدنت میشود !

( جوجه انترن سابق )

کمی مانده تا دو ماه از ورود اینجانب به مرکز بگذرد که هر دم کسی تبریک میگوید و میرود ! منهم نه اینکه بیخبر باشم ولی انگار که هر بار خبر برایم تازگی داشته باشد خودم را شوکه جلوه میدهم و کلی لذت میبرم ! مثل تازه نامزدی که هر بار که به او تبریک میگویند نگاهی به حلقه اش میاندازد نگاهم میچرخد روی در اتاق رئیس ! اتاق ریاست ! آخ که چه میشود اگر رئیس زودتر بساطش را جمع کند و برود ! آنوقت است که من هم بساطم را جمع میکنم و میروم آن تو مینشینم و با آن صندلی با کلاسش هی میچرخم ! و باز هم ‌می چرخم و میچرخم ! انقدر میچرخم که سرم گیج برود و بعدش هم بالا بیاورم توی سطل آشغالش ! آگر رئیس برود و من بروم جای او دیگر سیاری بی سیاری . هر روز مینشینم پشت میزش و هی تلفن زنگ میزند و هی برایم فاکس میآید و هی هر کس می خواهد برود مرخصی میآید جلوی من دولا خم میشود که برگ مرخصی اش را امضا کنم و هی من عصبانی میشوم که چرا فلانی دیر آمد چرا فلان کار را نکردید چرا فلان مریض مرد .... !

ولی یکهو انگار که آدرنالین های درون بدنم خودشان را به در و دیوار بکوبند تمام تنم به لرزه می افتد ! اگر رئیس برود من میمانم و یک مرکز ۵ پزشکه با نزدیک به ٢٠ نفر ماما و پرستار و خدمه و ... که هر روز باید سرشان داد بزنم و هی بدوم دنبال کار این نامه و آن نامه و هی عصبانی شوم که چرا دیر رفتید سیاری و چرا زود آمدید !‌ هی باید برای بهورز ها جلسه بگذارم و هی سخن از خودم برانم و هی تاسف بخورم که سطح سواد اینها چرا پائین است ! باید آمار ها را جمع و جور کنم باید هی بروم جلسه ... دیگر جای دودر کردن ندارم ! رئیس که برود حتما آقای ع . ( پذیرشمان ) هم دم در میآورد و میخواهد ١٠ دقیقه زودتر برود، دکتر ح . هم هی هدفونش را میگذارد توی گوشش و میگوید مریض نفرستید وقت دنس است !!! دکتر گ . هم که میخواهد امتحان بدهد و لابد میگوید مرخصی هایم را گزارش نکن ... اگر رئیس برود روزگارم قطعا زار است !

آخر این ماه دارم میشوم رئیس یک مرکز ۵ پزشکه با ٢٠ نفر کارمند ! نیامده پریده ام بالای بالا ! پله ای هم در کار نبوده که ترقی کنم و بالا بروم ! همینجوری خوششان آمده و من را رئیس مرکز اعلام کرده اند ! کافیست تا یکی دو تا سوتی از خودم در کنم تا بفهمند چه کاری کرده اند ! به هر حال دست کم یک هفته فرصت دارم تا حالش را ببرم !‌بعد از آن بدبختی هایمان شروع میشود ....

 

نوشته شده در شنبه ٢۳ امرداد ۱۳۸٩ساعت ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ توسط لاله نظرات () |

Design By : Night Melody