جوجه رزیدنت میشود !

( جوجه انترن سابق )

این جز معدود دفعاتی نیست که با این نوع حال ! دارم مینویسم . حالم طوریش نیست فقط خوب است ! حالم خوب است ! به همین سادگی . در این گرمایی که سگ را بزنی حال ناله کردن ندارد زود بیدار میشوم ، یک کله میروم تا شهر .م. و بعد میپرم توی سرویسی که همه ی آدمهایش از صبح عبوسند . کافی است آقای سنگکی از آن سیب زمینی های تنوری اش هم بدهد ! آنوقت است که احساس میکنم خوشبخت ترین آدم روی زمین شده ام ! می روم مینشینم در جمع همان آدمهای عبوس که هر روز صبحانه شان سنگک و پنیر است  و هیچ تلاشی در تغییر آن ندارند ! سیب زمینی های تنوری ام را میکوبم داخل ماهیتابه ، میترسم بویش وسوسه ام کند و طاقت نیاورم نقشه ای که برایش کشیده ام را اجرا کنم و همانجور بخورمش . اسید معده ام خودش را به در و دیوار میکوبد و کره و تخم مرغ هم به جمع ماهیتابه اضافه میشود . انگار چیزی کم باشد ، چیزی که بتواند نشان دهد خیلی شادم ! موزیک ! صدای آهنگ هم در اتاق بلند میشود حالا میماند کمی نمک که پاشیده میشود روی زخم دیگران و سنگکی که مزین به این معجون دوست داشتنی میشود ! انگار که خوردن این صبحانه ارتباط مستقیمی دارد با ترشح اندورفین در بدنم ! سرخوش که بودم ، سرخوش تر میشوم ! دیگر مهم نیست کدام ده سیاری دارم امروز ، دیگر مهم نیست که چند تا ویزیت داشته باشم ... فقط خوشحالم ! زنان دهمان با شکایت های مسخره شان می آیند ! مشکلی که ندارند فقط میآیند ببینند این دکتر جدید خوش اخلاقی که میگویند چه شکلی است ! وسط بوغ گرما برمیگردم ، دهیدراته میشوم ، کلی در تاکسی معطل میشوم ،‌شرشر عرق میریزم ،‌ آقای بغل دستی ام بدتر از من بو میدهد ، پوستم هم که آفتاب سوخته شود همه ی خوشبختی هایم تکمیل است !

ساعت ۴ میشود. بعد از ١٠ ساعت سگ دو زدن باز میگردم خانه . ولی هنوز هم خوشحالم ! خوشحال که نه ،‌سرخوشم ،‌کسی چه میداند شاید هم سرمستم ! تک تک این اندورفین های داخل بدنم را دوست دارم ! در چشم تک تک همکارانم میخوانم که از اینکه پزشک جدید این همه رنگ و بوی تازه به درمانگاه داده ، از اینکه صبحانه های متنوع ابداع میکند ، و از اینکه صبحانه اش را با آهنگ دیمبالی میخورد ،‌خوشحالند !  

دست خودم که نیست !‌ حالم یک جورهایی خوب است ،‌خیلی خوب !

 

نوشته شده در دوشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸٩ساعت ۸:٥۱ ‎ب.ظ توسط لاله نظرات () |

آخر هر روز کاری میشینم لیست مریضامو نگاه میکنم ... اینکه تعداد ارجاعم همیشه بیشتر از ١٠ درصده یا اینکه مریضا میان دفترچه رو میاندازن جلوت که مهر کن میخوام برم اصلا مهم نیست . مهم نیست که مریض میگه مهر کن برم پیش یه دکتر خوب و بعد میبینی رفته تو شهر پیش پزشک عمومی !

مهم اینه که هر روز به اندازه ی بیماران ارجاعی این مکالمه تکرار میشه :

- اینو مهر کن میخوام برم .

- کجا میخوای بری ؟

- شهر !

- ( تو دلم میگم کدوم شهر ؟ همون شهر ! ) میدونم ! میگم پیش کی میخوای بری ؟

- پیش دکتر !

- ( نگاه عاقل اندرسفیهی میکنم به فردی با آی کیو در حد باقالی که نه میفهمه کی هستی و کارت چیه و نه حرفت رو میفهمه !‌) گردش که نمی خوای بری !‌ میری پیش دکتر دیگه ! میگم پیش کدوم متخصص میری ؟

- (با اعتماد نفس فراوان ! ) : دکتر فلانی !

- عزیز من ! قربونت برم ! الهی دردت بخوره تو سر عمت ! تخصصش چیه ؟!!!

- نمیدونم که !

- مشکلت چیه ؟ دردت چیه ؟

- دفترچه مال من نیست که !

- خب مال هر کیه !‌ اون چشه ؟

- تو دکتری ! تو باید بگی !

......................................................................

و من میمانم در کف روی این انسانهایی که هر بار دلم برایشان میسوزد که بی فرهنگ و فقیرند !!!!

یادم میافتد که این بار عهد کرده ام دفترچه را پرت کنم توی صورتش و بگم اولا خود مریض رو بیار دوما خودم درمان میکنم سوما همینه که هست ! و بعد فورا یادم میرود و دفترچه رو مهر میکنم که بره پیش یه دکتر خوب توی شهر !

 

 

 

 

نوشته شده در چهارشنبه ۱٦ تیر ۱۳۸٩ساعت ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ توسط لاله نظرات () |

با همکلاسی دوران دبیرستانم که اخیرا همکار هم شده ایم تو تاکسی نشسته ایم . نشستن که چه عرض کنم !‌ اول به طرز جالبی من را انداخت وسط و بعد هم تمام راه تن ... اش را انداخته روی من و کله اش را هم ولو کرده روی شانه ی من و خوابیده !‌ کم کم دارم به این نتیجه میرسم که سرش از سنگ ساخته شده آیا ؟ که از خواب میپرد و نمیدانم ربطش چیست ولی ییهو میگوید امروز میخواستم از بابام پول بگیرم گفت از شوهرت بگیر !‌ همین دو سه روز پیش ۴٠ میلیون پول جهیزیه ات رو دادم !!!

کله اش را که برداشت خدا رو شکر !  ولی سوال تازه ای برای من ایجاد کرد !

مردم انگیزه شان از خرید و پول خرج کردن اینه که وقتی کسی رو تو تاکسی میبینن بگن ما فلان قدر خرج خودمون کردیم چشت در آد ؟!!

 

نوشته شده در پنجشنبه ۱٠ تیر ۱۳۸٩ساعت ٩:٢٩ ‎ب.ظ توسط لاله نظرات () |

Design By : Night Melody